Hakkımda

ayça sevinçÜretmek; hayat içinde kendimizi var ettiğimiz, kim olduğumuzu tanımladığımız en önemli etkinliğimiz. Yaşamda bulunduğum yeri başkalarının gözleri ile görmeyi bırakıp, merkeze kendimi koyarak değerlendirmeye başladığımda, yüksek mühendis ve devlet memuru olarak gerçekleştirdiğim faaliyetlerin beni tanımlamadığını görüp, benim için üretimin ne anlama geldiğini düşünmeye başladım. Bu süreçte farkettim ki tasarlamak; yalnızca hayal gücü ile sınırlı bir dünyada yer alabilmek demek.

Kim olduğuma ilişkin tanımlarımı değiştirmeye çalıştığım bu dönemde, tasarımı bir iş olarak yürütme fikri, önce uzak bir hayal olarak belirdi ve sonra da durdulamaz bir isteğe dönüştü.

Hayal etmek bize, zihnimizde sonsuz bir dünya kurabilme gücü veriyor ise, bu hayalin maddeye dönüşmesi kendi dünyamızı gerçeğe dönüştürme imkanı tanıyor. Bu süreç benim için,hayatı kurgulayanın yalnız kendimiz olduğunun kanıtı.

Tasarımın maddeye dönüştürülmesinin aracı olarak "mobilya" yı kullanıyorum. Çünkü mobilya ile sanatı günlük hayatımızın bir parçası haline getirmek mümkün. Ayrıca bilinen kalıpların çokluğu nedeniyle, mobilya tasarımı yeniliklerin kolayca uygulanabileceği bir alan.

Tüm bunların sonucu olarak; mobilya tasarımının benim işim olması, bütün gün en sevdiğim oyunu oynamak.

İLETİŞİM FORMU

Bizimle iletişime geçmek için lütfen formu eksiksiz doldurunuz.