Mükemmel Kombinasyonun İzini Süren Tasarımcı

"Endüstriyel sanat olarak tasarım, sadece sınırlı sayıda değil, kitlesel bir üretim ölçeğinde beni ilgilendiriyor" - Michael Young

Ülkemize 2016 Türkiye Tasarım Haftası’nda konuk olarak tasarımsal deneyimlerini paylaşan Michael Young, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yakından takip edilen tasarımcılardan biri.. Endüstriyel tasarım, mekan tasarımı ve mobilya tasarımı konusunda parlayan bir yıldız olmuş Michael Young’un tasarımlarından birkaçına birlikte göz atmaya davet ediyoruz sizi..

Roxanne

roxanneBu koltuğun adı: Roxanne.. Müziğe olan tutkusu, The Police hayranlığı ve muhteşem bir şarkıya adını verdiren o kadın.. Tasarımın yaşamımızdan izler taşıdığını bu kadar iyi anlatılabilir mi?

Hayatın karmaşa ve dolambaçlarını tasarım dili ile anlatan Michael Young’un bu koltuğu işyerleri için kullanılabilse de evde olduğu kadar rahat oturulamayacağı bir gerçek.

Instyle Ecoustic

instyle ecousticBina iç mekanlarında yankılanan gürültüyü azaltmak ve kontrol etmek için tasarlanan Ecoustic Panel, panel doğrudan bir duvara sabitlendiğinde, panel kalınlığına (8mm, 13.5mm, 25mm ve 50mm) bağlı olarak% 95'e kadar ses absorbe edebiliyor.

Hem işlevsel hem estetik yenilikçi bir görünüm için ne güzel bir işe imza atmış Michael Young..

Emeco

emecoEmeco'nun dökme alüminyum koltuklar ve oyulmuş küllü ahşap bacaklarla sırtları birleştiren bileşen tabanlı tasarıma dönüşen istifleme sandalyeleri, bar tezgahları ve tablolar topluluğu.

Bakın Michael Young bu tasarımını nasıl yorumluyor: "Yakın zamanda alüminyum üretim süreciyle ve Asya'daki en iyi donanımlı fabrikalarla kapsamlı bir şekilde çalıştım. Son birkaç yıldır alüminyum ile diğer malzemelere katılmanın ve bir sandalye düşünmenin yollarını aradım. Şimdiye kadar yaşayan doğal malzemelerle çalışmak konusunda tutkulu hissediyorum; ahşap ve metal aslında insana bağlanan malzemelerdir, böylece yaşlanma süreçlerinin zenginliğinin mükemmel bir kombinasyon olacağı konusunda herhangi bir soru yoktu.Ahşabın bir ürüne daha yumuşak bir kenar kazandıracağını, alüminyumun gelişmişliği ve mirası ile konuşacağını hissettim. "

Magis

magisKöpekleri düşünenerek tasarladığı köpek evi çok konforlu gözüküyor. Zeminden yükseltilmiş yuvaya giriş basamaklarla kolaylaştırılmış. Tasarım 2002 yılına ait..

Kısaca Michael Young

Michael Young, 1966 yılında İngiltere'nin Kuzeydoğu bölgesindeki küçük bir sanayi kenti olan Sunderland'da dünyaya geldi. 1992'de Kingston Üniversitesi'nden mezun oldu ve ertesi yıl Michael Young Stüdyosu'nu, iç mekanlardan teknolojiye kadar seçkin, kaliteli tasarım hizmetleri sunmak amacıyla kurdu.

İngiltere ve İzlanda'da neredeyse on yıl geçtikten sonra Michael, öncü teknolojiye duyduğu tutkuyla Asya'ya çekildi ve 2006 yılında Hong Kong'da stüdyo kurdu. Bugün Michael Young Studio Asya'da faaliyet gösteren en heyecan verici ve zorlu tasarım şirketlerinden biri olarak kabul ediliyor. Endüstriyel Sanat yaratmak için en yüksek ve yenilikçi imalat becerilerini kullanarak tasarımın ötesine geçen bir eserler sunan Michael Young canlı hayal gücü ve yenilikçi yapısı ile, Doğu ile Batı'yı harmanlanma yeteneği ile tüm kıtalarda büyük ilgi görüyor.

Mükemmel kombinasyonun izini sürdüğünü belirten Michael Young tüm tasarımcıların tam olarak yapmak istediğine tercüman olmuş bu cümlesiyle..

İLETİŞİM FORMU

Bizimle iletişime geçmek için lütfen formu eksiksiz doldurunuz.